Styl życia to nie tylko zmiana odżywiania, ale to wybór zmiany swojej codzienności. Dlaczego tak trudno wprowadzić go w życie? I od czego zacząć?
Zdrowy styl życia ma na celu uchronienie nas przed wieloma chorobami. Jednocześnie wiąże się to z samodyscypliną, cierpliwością, planowaniem posiłków z wyprzedzeniem oraz pilnowaniem regularnego ich spożywania. Dla wielu jest to niestety nieosiągalne…



My  jako rodzice, powinniśmy być dla naszych dzieci przykładem także w kwestii odżywiania się, dlatego sprawdź jak Twoje dziecko powinno jeść.

Dzieci jedzą najczęściej to, co sami im damy albo na co im pozwolimy. Mimo, iż świadomość dotycząca zdrowego odżywiania rośnie w społeczeństwie, niestety możemy zaobserwować proporcjonalnie także wzrost otyłości wśród najmłodszych. Od najmłodszych lat powinniśmy dawać im


Patrząc w lustro zazwyczaj wynajdujemy różne niedoskonałości i mankamenty zapominając o tym, że nikt nie jest doskonały. Postanawiamy, że od teraz będziemy odżywiać się zdrowo i chcemy zmienić nasz styl życia. Jak tego dokonać?

Zdrowe odżywianie to ostatnio dość modne słowa, które bez działania nie niosą za sobą nic. Wiele nastolatek chwali się, że je zdrowo, nic tak naprawdę na ten temat nie wiedząc. Zacznijmy na poważnie zmianę nawyków żywieniowych i zmieńmy jedzenie, które nas otacza każdego dnia, na zdrowsze i mniej przetworzone.


Chcemy jeść zdrowo, lecz czytając różne książki gubimy się w proporcjach jedzenia jakie powinniśmy przyjmować, dlatego sprawdź co na ten temat mówi nam piramida zdrowego żywienia.

Kiedy pomyślimy o odchudzaniu, naszym pierwszym skojarzeniem jest dieta. Zadajemy sobie pytanie: „Jaka?”, ale wybieramy pierwszą lepszą w nadziei, że skoro innym pomogła to pomoże i mnie. Prawda jest taka, że 

Czy łyżeczka jakiegokolwiek produktu to zawsze 5 g? Czy szklanka wody jest wagowo równa szklance cynamonu czy koncentratu pomidorowego? Sprawdz jaka jest prawda:

Nazwa produktu            Szklanka      Łyżka        Łyżeczka
Bulion                                 25 dag           15 g                5 g
Bułka tarta                         15 dag             8 g                3 g



Spełniają funkcje regulujące, decydują o rozwoju, stanie zdrowia oraz wydolności fizycznej organizmu. Jakie jeszcze funkcje pełnią witaminy?

Istniejące przekonanie o tym, że woda i białka są wystarczające by zapewnić organizmowi procesy życiowe zostały już dawno zdezaktualizowane. W ich miejsce, przyszła wiedza na temat witamin i przemiany materii.



Uwielbiany przez dzieci i nie tylko napój gazowany i wysoko słodzony. Sprawdzmy co w sobie kryje.
Skład: woda, cukier, dwutlenek węgla, barwnik: karmel E150d, regulator kwasowości: kwas fosforowy, aromaty w tym kofeina (0,01 g / 100 ml produktu).



W dobie Internetu świadomość społeczeństwa w zakresie zdrowego odżywiania znacznie wzrasta, lecz nadal mamy problem z ułożeniem prawidłowego jadłospisu dla siebie.

Media krzyczą do nas z każdej strony, o tym co jest zdrowe, a co nie i ciężko połapać się w gąszczu reklam, co tak naprawdę powinniśmy jeść i czego potrzebujemy. Skomponowanie całodziennego planu żywienia powinno być łatwiejsze po zapoznaniu się z właściwościami każdej z witamin. Nie chodźmy na skróty kupując suplementy w aptekach. W ten sposób nie uzupełnimy brakujących witamin i mikroelementów choćby ze względu na ich złą przyswajalność.

     Te 4 książki stanowią w zasadzie 2 komplety po 2 książki choć można kupić każdą osobno bez kolejnych części. Na początek może zacznę od książki, którą kupiłam jako pierwszą z proponowanych.

"ZAMIEŃ CHEMIĘ NA JEDZENIE"  Julii Bator 
- jest chyba pierwszą książką propagującą zdrowe odżywianie skupiające się nie na ilości warzyw w posiłku, liczby posiłków w ciągu dnia czy zalecania picia 2 litrów wody lub więcej na dobę.

     Jogurt grecki to mój ulubiony zamiennik śmietany. Zazwyczaj używam go z ogórkiem zielonym robiąc mizerię, bądz zabielam zupy na talerzu, dlatego chciałam dzisiaj pokazać Wam co w sobie kryje.
Skład: śmietanka pasteryzowana, białka mleka, odtłuszczone mleko w proszku, żywe kultury baterii jogurtowych.



Znaczna większość z nas, biorąc produkt ze sklepowej półki jedyne co sprawdza na etykiecie, to data ważności. Sprawdź, jakie jeszcze wiadomości znajdziemy na etykietach.



W związku z obchodzeniem dnia 14 listopada Światowego Dnia Cukrzycy na portalu BonaVita.pl powstał cykl artykułów poświęconych Właśnie tej chorobie. ZAPRASZAM.

    Wieloletnia cukrzyca może doprowadzić do szeregu groźnych dla naszego zdrowia powikłań, które zaobserwujemy na wielu narządach wewnętrznych. Czy wiemy, co może nam grozić?


Znaczna większość z nas, biorąc produkt ze sklepowej półki jedyne co sprawdza na etykiecie, to data ważności. Sprawdź, jakie jeszcze wiadomości znajdziemy na etykietach.

W dobie rosnącego zainteresowania zdrowym stylem życia, czytanie etykiet powinno stać się naszym nawykiem choćby w celu uniknięcia niekorzystnego wpływu na nasz organizm różnych „polepszaczy”, które producenci przemycają do jedzenia.


     Zazwyczaj nasz dzień rozpoczynamy od kubka ciepłego napoju, którym jest kawa bądź herbata. A może powinniśmy po przebudzeniu wypijać szklankę ciepłej wody z cytryną? Sprawdź dlaczego.

Czy wiesz skąd bierze się przekonanie w społeczeństwie, że miód powstaje z nektaru kwiatów? Jest to prawda dotycząca jedynie niektórych. Miód spadziowy jest zupełnie inny pod tym względem.

Szeroko dostępny i nielubiany przez wielu ze względu na swój ostry posmak, miód gryczany może pomóc podreperować nasze zdrowie. Sprawdź, jakie korzyści przyniesie Twojemu organizmowi.


     Odwieczny problem. Czym smarować pieczywo? Masło czy margaryna? Dzisiaj pod lupę wezmiemy skład margaryny Flory (akurat miałam w lodówce :) ). Jak piszą na etykiecie jest "dla zdrowego serca" i podobno ma "70% mniej nasyconych kwasów tłuszczowych niż masło". Sprawdzmy co mamy w składzie:
Zródło

Nie ma produktu, który zawierałby wszystkie składniki odżywcze, dlatego też musisz pamiętać o dostarczaniu ich w jak największej ilości. Teraz z maluszkiem tworzycie jedność, więc jesz również dla niego. Posiłki muszą być urozmaicone, zdrowe i kolorowe. Oto produkty, z których nie powinnaś zrezygnować:


     Pierwszą współpracę nawiązałam z portalem Dietetycy.org.pl . Jest to Polska Społeczność Dietetyków, gdzie można znalezć pełno dobrych artykułów o tematyce szeroko pojętej dietetyki. Jeśli szukasz poradni specjalistycznej, na łamach portalu również możesz ją wyszukać, a także podyskutować na forum. 

Kasza jaglana przyrządzana z prosa jest najzdrowszą wśród kasz, lecz zdecydowanie za rzadko gości na naszym stole. Czy naprawdę nie wiemy jak ją przyrządzić?

Drobne, żółte ziarenka z charakterystyczną kropką to kasza jaglana, która jest bardzo niedoceniana, choć jej popularność  powoli wraca – a zasługuje na to. Znakomicie sprawdza się zarówno w potrawach słonych jak i słodkich, ale do naszego jadłospisu powinniśmy ją wprowadzić ze względu na jej właściwości zdrowotne, które są naprawdę niezliczone. Dla każdego z nas ma cząstkę dobroci: dla dzieci – nie zawiera glutenu, więc wskazana jest dla alergików; dla seniorów – poprawia pamięć i opóźnia procesy starzenia.

Kasza jaglana to nic innego jak łuskane proso. Pod względem wartości odżywczych jakie w sobie zawiera, można ją porównywać z kaszą gryczaną. Ma bardzo mało skrobi za to dostarcza dużą ilość białka, które jest bardzo łatwo przyswajane. Znajdziemy w niej również witaminy z grupy B: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B6 (pirydoksyna) oraz żelazo czy miedź, krzem, witaminę E i lecytynę.

Właściwości kaszy jaglanej

Kasza jaglana ze względu na swoją lekkostrawność stosowana jest w dietach u osób mających problemy z chorobami układu pokarmowego. Ponadto nie zawiera glutenu, dlatego też jest doskonała dla alergików, chorych na celiakie. Ma właściwości antywirusowe, a na błony śluzowe działa wysuszająco, dlatego jest wskazana przy katarze.



Cały artykuł możesz przeczytać TUTAJ.


     Wielu z nas budyń kojarzy się z dzieciństwem. Do wyboru mamy wiele smaków oraz wersje z cukrem oraz bez cukru, ale czy wiemy co kryje się w nich pod różnymi nazwami? Spójrzmy zatem na skład:
http://bonavita.pl/jakie-wlasciwosci-zdrowotne-ma-kawa

    Obecnie kawa ma opinię dość dyskusyjnego napoju, który zdobył swoich zwolenników, dzięki smakowi i właściwościom pobudzającym. Jaka jest prawda?

Kawa niegdyś uważana była za napój diabła
Zródło

     Czy wiesz, że objawami spadku odporności jest nie tylko częste łapanie infekcji, ale także złe sypianie, szybkie męczenie się? Czy znasz sposoby na jej wzmocnienie?

     Powszechnie wiadomo, że sól jest szkodliwa i słyszymy o tym zapewne na każdym kroku. Faktycznie, nadmiar soli nie wpływa pozytywnie na organizm, jednak czy powinniśmy ją całkowicie wyeliminować?


 

     Współpraca z tym portalem w najbliższym czasie będzie rozwijała się bardzo prężnie. W tygodniu będzie pojawiało się kilka moich artykułów. Portal bardzo prężnie

     Doskonale wiemy jak powinniśmy się odżywiać, co to jest zdrowa żywność, jaką dietę powinniśmy stosować, jak często się ruszamy albo nie i które obszary powinniśmy zmienić. Wszystko to podsuwają nam

     Czy wiesz jak wysoki procent dzieci ma nadwagę? Badania wskazują aż 20%, czyli co piąte dziecko ma nadwagę już teraz, a ilu grozi to w dorosłym wieku? Spójrzmy na kilka powodów dla których dzieci powinny unikać słodkości:

     Ostatnio znajoma powiedziała, że chciałaby się poruszać, ale nie sali czy siłowni z karnetem, za który trzeba zapłacić nie wiadomo ile. W końcu nadciąga jesień, zaraz zima i znowu będziemy siedzieć w domu
Zródło

     Przyznaj się. Czytasz etykiety produktów, które kupujesz? Tak naprawdę ludzie bardziej dbają o swoje samochody niż o siebie. Pamiętamy kiedy zapłacić za przegląd, za ubezpieczenie, kiedy wymienić olej, kiedy