BonaVita.pl | Miód spadziowy - z czego powstaje i jakie ma właściwości zdrowotne?

0 Comments

Czy wiesz skąd bierze się przekonanie w społeczeństwie, że miód powstaje z nektaru kwiatów? Jest to prawda dotycząca jedynie niektórych. Miód spadziowy jest zupełnie inny pod tym względem.

Miód spadziowy jest jednym z najdroższych miodów w Polsce, ponieważ spadź z której powstaje, występuje w Polsce w niektórych regionach nawet co kilka lat. Przez to jest często pomijany, a jego właściwości zdrowotne nie są zapewne większości znane. Miód ten jest charakterystyczny w smaku, a jego kolor uzależniony jest od rodzaju drzewa z jakiego pochodzi. Swoje szerokie zastosowanie zawdzięcza uniwersalnemu działaniu w profilaktyce wielu schorzeń oraz łagodzeniu ich symptomów.

Miód jest bardziej odżywczy niż cukier i ze względu na większą zawartość węglowodanów przy jednoczesnej niskiej kaloryczności, warto dodawać go do słodzenia potraw czy napojów.

Jak i z czego powstaje miód spadziowy

Miód spadziowy powstaje ze spadzi, czyli soku niektórych drzew. To lepka, słodka wydzielina występująca głównie latem w postaci kropelek na drzewach, wydzielana przez mszyce i czerwce wysysające soki z młodych pędów i liści. Najczęściej jest to: świerk, jodła, sosna, modrzew, klon,


Cały artykuł przeczytasz: TUTAJ.


You may also like

Brak komentarzy:

Zostaw ślad po sobie. Będzie mi łatwiej trafić do Ciebie :)