BonaVita.pl | Zioła wykrztuśne i przeciwkaszlowe – rodzaje i właściwości

1 Comments

Zioła przeciwkaszlowe najczęściej stosujemy kiedy męczy nas suchy kaszel, natomiast nie należy po nie sięgać jeśli przyczyną kaszlu jest już obecna w oskrzelach wydzielina – wtedy warto stosować preparaty wykrztuśne.  
Kaszel zazwyczaj spowodowany jest atakiem wirusów na błony śluzowe nosa, tchawicy bądź oskrzeli. Kiedy ich liczba wciąż wzrasta, mamy do czynienia z zapaleniem, które podrażnia gruczoły śluzowe. Śluz pozbawiony zostaje wody i w ten sposób tworzy się zalegająca, gęsta wydzielina. Dzięki kaszlowi pozbywamy się zarazków z organizmu i w tym wypadku pełni on rolę obronną.Na szczęście nie jesteśmy zmuszeni w każdym przypadku do sięgania po produkty apteczne. Z pomocą mogą nam przyjść zioła.

Koper włoski (Fenkuł włoski)
Używany głównie by spotęgować trawienie, podczas jego zaburzeń wraz z obecnymi wzdęciami, bólami brzucha, nudnościami, odbijaniem czy brakiem apetytu. Jako środek wykrztuśni polecany szczególnie dzieciom. Kobietom karmiącym piersią pomoże zwiększyć laktację.

Sosna zwyczajna

Najczęściej stosowana u dzieci i osób starszych w leczeniu przeziębień czy infekcji górnych dróg oddechowych. Dzięki substancjom czynnym, które znajdziemy w pączkach sosny wpływa na lepsze oczyszczenie oskrzeli, a także zwiększa ilość śluzu obecnego w drogach oddechowych. Sosna zwyczajna znajduje także zastosowanie w leczeniu nieżytu jelit,żołądka oraz dróg moczowych w postaci jednego ze składników w mieszankach ziołowych. Dla osób cierpiących na infekcje górnych dróg oddechowych i zatok z pomocą przyjdzie olejek sosnowy, a inhalacje z jego domieszką przyniosą ulgę w przeziębieniu i katarze.

Całość przeczytasz: TUTAJ


You may also like

1 komentarz:

  1. Koper włoski wygrywa, mój numer jeden z tych produktów ;) i fajnie, jeśli mama jest aktywna, ja kupiłam sobie kilka sprzętów na Sk-sport i jestem zachwycona :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad po sobie. Będzie mi łatwiej trafić do Ciebie :)