BonaVita.pl | Groty solne. Właściwości, przeciwwskazania i prawidłowe korzystanie

0 Comments

Groty solne stanowią nowy sposób wykorzystujący właściwości lecznicze i relaksacyjne soli.  Ich zbawienny wpływ na naszą psychikę zawdzięczamy obecnym tam mikroelementom. Groty solne usytuowane w każdym dużym mieście przybliżają nam klimat morski.

Groty solne

Ten charakterystyczny, morski mikroklimat zamknięty pośród czterech ścian wpływa na nasz organizm odprężająco i leczniczo, m.in. za sprawą czystego powietrza, zjonizowanego za sprawą soli.
Grota solna to niewielkie pomieszczenie, którego ściany pokryte są specjalnymi blokami solnymi, pochodzącymi najczęściej z mórz: Bałtyckiego, Czarnego lub Martwego albo po prostu polską solą kłodawską. Baśniowego klimatu dodają również wbudowane w bloki lampki solne rozświetlające bladoróżowe bryły. Na podłodze mienią się solne kryształki, a na suficie zwisające sople stworzone ze specjalnej masy z domieszką soli. Temperatura jaka panuje w grocie oscyluje na poziomie 23–24 st. C, a wilgotność nie jest wyższa niż 45 %. Sól unosząca się w powietrzu jest wynikiem działania systemu podgrzewania i przedmuchiwania murów, który jonizuje ujemne powietrze i wypełnia je cennymi biopierwiastkami.

Groty solne – właściwości

Mikroklimat wytwarza się za sprawą komory solnej oraz ekranu solnego, które zwiększają liczbę jonów ujemnych nawet do 500%. Dodatkowo w grocie solnej nasz relaks intensyfikują zainstalowane, wspomniane wcześniej lampy jako zestaw do koloroterapii. Lampy w kolorze żółtym, pomarańczowym i czerwonym, wpływają pobudzająco i energetyzująco, natomiast kolory: fioletowy, niebieski i indygo działają....


Ciąg dalszy przeczytasz: TUTAJ


You may also like

Brak komentarzy:

Zostaw ślad po sobie. Będzie mi łatwiej trafić do Ciebie :)