produktilośćkcalbiałkowęglowodanytłuszcze
Jogurt naturalny 2%17,0 g10,10,7 g1,1 g0,3 g
Ser twarogowy półtłusty90,0 g118,316,9 g3,3 g4,1 g
Jabłko124,0 g57,00,5 g12,6 g0,5 g
Pomarańcza142,0 g61,61,3 g13,5 g0,3 g
373,0 g247,019,4 g30,5 g5,2 g





Przygotowanie:
Twaróg rozgnieść widelcem dodać jogurt naturalny i słodzik (w razie potrzeby), dodać pokrojone owoce i wymieszać wszystko. Do smaku można posypać wiórkami kokosowymi lub cynamonem.
Jeśli nie musisz ograniczać węglowodanów - dodaj pieczywo. Najlepiej chleb żytni pełnoziarnisty, ale mogą być też ryżowe czy chrupkie typu wasa.

Napój:
Zielona herbatka polecana do każdego posiłku, ale można dodać także kawę czy herbatkę czarną / czerwoną.



Czarny bez już od dawna uważany jest za roślinę leczniczą. Jego niezwykła rola w medycynie ludowej wykorzystywana była do celów terapeutycznych, a staropolscy medycy uważali, że jego kora może być wykorzystywana na dwa sposoby. Skrobana kora od góry do dołu potrafi przyczynić się do wymiotów, natomiast skrobana odwrotnie działa przeczyszczająco. Drzewa czarnego bzu uznawane były za wyjątkowe na co wskazywał fakt, że nie stosowano ich do palenia w piecu, a złamanie ich groziło nawet śmiercią.

Lawenda jest symbolem Prowansji, ale to Chorwacka wyspa Hvar zwana jest „lawendową wyspą”. Swoją sławę zdobyła dzięki jej masowej uprawie, która stała się głównym źródłem dochodu mieszkańców. Chorwacka odmiana lawendy zalicza się do najszlachetniejszych w Europie, góruje jakością nawet nad lawendą prowansalską.

Codzienne zmęczenie, zanieczyszczenia w powietrzu, wodzie czy żywności, przyczyniają się do pogorszenia naszego zdrowia. Sauna jest sposobem na pozbycie się skutków przemęczenia, wspomaga usuwanie toksyn, a dodatkowo relaksuje po intensywnym dniu.


Mleko sojowe, czyli tradycyjny chiński napój znany jest najbardziej w południowej części Chin, a także w kuchni kantońskiej. Dużą popularność zyskuje również wśród osób uczulonych na tradycyjne produkty mleczne.

Sauna mokra często mylona jest z sauną parową. Mimo, iż wilgotność powietrza w obu sięga nawet 40%, to temperatura w saunie parowej oscyluje przy 55° C, a para, która jest w powietrzu, wytwarzana jest przez specjalne parowniki. Trzeba pamiętać o tym, że sauna nie wykonana z drewna lub nie wyłożona w całości drewnem, nie jest już sauną, lecz łaźnią parową (rzymską).